dietetyka doktorat

Oznacza to, że osoby posiadające zagęszczonych płynów w większości przypadków, nie będą mogli pić normalne napoje w ogóle lub do czasu ich mowy patolog doradza inaczej. Dlatego też, gdy ktoś jest na zagęszczonych napojów, powinny one dążyć do picia jak najwięcej z nich, jaka jest potrzebna do utrzymania normalnego nawilżenie (1-2 litrów).

Trzy poziomy zagęszczony Płynów

http://porownajoferteac.pl/towarzystwa-ubezpieczeniowe-oc/

Kiedy ktoś zdiagnozowano trudności w połykaniu, przemówienie patolog zaleci jeden z trzech różnych poziomach grubości. Poziom grubości, która jest zalecana różni się od osoby do osoby. To zależy od ciężkości zaburzenia połykania człowieka. Zazwyczaj gorsze zaburzenia połykania, grubsze napój. Ostatnio mowy Patologia Australia i Stowarzyszenia Dietetyk w Australii pracowali razem w celu stworzenia standardów australijskich dla tekstury zmodyfikowanej żywności i płynów *. Stworzyli oni następujące nazewnictwo i opisy trzech uznanych grubościach zagęszczonych napojów:

Poziom 150- Łagodnie Gruby

Ten poziom jest najcieńsza wszystkich zagęszczonych płynów. To szybko rozlewa się z kubka (ale wolniej niż zwykłe płyny) i ma szybki i stały przepływ. Można pić napoje tego poziomu grubości z kubka. Inne nazwy stosowane w celu opisania tej grubości są następujące: Poziom 1, Nektar Gruba, Gruba Quarter, krem ??lub pół gruba.

Poziom 400- Umiarkowanie gruba

Ten poziom jest drugim najgrubszą ze wszystkich zagęszczonych płynów. Jest ona podobna do grubości grubą drgań (ale drgania grubości staje się cieńsza, jeśli topi się tak ludzi na tym poziomie grubości jeszcze nie mogą pić grube wstrząsów!). Napoje z tej grubości wlać powoli z kubka i mają wolne tempo przepływu. Jak to jest gruba, najlepszym sposobem, aby mieć ten napój jest z łyżką. Inne nazwy stosowane w celu opisania tej grubości są następujące: Poziom 2, Miód Gruby, Pół gruba lub gruba.

Artykuł napisany przez: