dietetyka angielski

dietetyka angielski

Bycie wegetarianinem nie jest niczym nowym

Historycznie rzecz biorąc, będąc wegetarianinem sięga początku czasu i rzeczywiście, większość naszych przodków, nie jedzą mięsa bardzo często, jeśli w ogóle.

Co ciekawe, wegetarianie w zwykło się nazywać „pitagorejczyków” po filozofa Pitagorasa (6 wpne) i jego zwolenników.

Byli surowe wegan, że nie jedli mięsa wszelkiego rodzaju.zapraszamy na naszą stronę internetową Osoby te następnie dietę wegetariańską zarówno ze względów żywieniowych i etycznych. Korzystanie z rzymskiego poety Owidiusza jako źródło, Pitagoras powiedział: „Tak długo, jak trwa Man być bezwzględnym niszczycielem niższych istot żywych, że nigdy nie będzie wiedział, zdrowia lub spokoju Dopóki zwierząt masakra mężczyzn, zabiją się nawzajem Rzeczywiście.. ten, który sieje ziarno morderstwa i bólu nie może czerpać radość i miłość. „

Wegetarianie żyją dłużej

Co do korzyści bycia wegetarianinem, można rozważyć Hunzas, plemię ludzi znajdujących się w pobliżu Himalajów. Osoby te są znane dożyć ponad 100 lat i mają wyłącznie diety wegetariańskiej. Są one znane są zdrowe, bez choroby całe swoje życie. Istnieje wiele innych przykładów.

Wegetarianie uniknąć chorób

Większość dietetycy twierdzą, że dieta bogata w świeże owoce profesjonalnym ośrodku szkolenia kierowców i warzywa, ale niska (lub nie) tłuszcz zwierzęcy i czerwone mięso oferuje liczne korzyści zdrowotne, w tym znacznie niższym ryzykiem choroby serca, raka, niewydolności nerek i udaru mózgu.

Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne, największą organizacją na świecie specjalistów żywieniowych, stwierdza na swojej stronie internetowej:

„Diety wegetariańskie oferują szereg korzyści odżywczych, w tym niższy poziom tłuszczów nasyconych, cholesterolu i białka zwierzęcego, a także wyższy poziom węglowodanów, błonnika, magnezu, potasu, kwasu foliowego, a także przeciwutleniaczy, takich jak witamina C i E oraz fitochemiczne.

Artykuł napisany przez: