technologia zywnosci dla technikum

technologia zywnosci dla technikum

Hodowli Ryb – Fortune dla małych firm

Ryba jest bardzo dobrym źródłem białka, ale jego zapotrzebowanie na całym świecie jest bardzo duża, natomiast podaż jest niska. Hodowla ryb jest zatem sposobem pomostowych tę lukę i zwiększenie podaży białka do przeciętnych rodzin, których nie stać innych drogich źródeł.

Małe firmy mogą rozwijać ryby wykorzystując tanią technologię i niską bazę kapitałową. Sztuczne stawy mogą być kosztowne dla starter lecz przy użyciu innych metod, takich jak zbiorniki Geepee może pomóc zminimalizować koszty. Zbiorniki Geepee są mniej kapitałochłonne; są ruchome i łatwe w utrzymaniu: nie wymaga ciężkiej pracy, aby ustawić je w górę lub oczyścić je. Kilka z nich może być skonfigurowany do dbać o różnych rozmiarach ryb.

Dlaczego mam iść do hodowli ryb?

1. Ryby jest duże zapotrzebowanie na całym świecie, a podaż trudno dbać o wysoki popyt: Dlatego wchodząc ryb hodowlanych obietnic być dobrym źródłem dochodów (zarówno lokalnych, jak i zagranicznych)

technologia zywnosci dla technikum

2. To jest tanie, aby uruchomić: Palczaki są przystępne; Zbiorniki Geepee nie są zbyt kosztowne; ich kanały są tanie. Worek paszy może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

3. Wzrost jest bardzo szybki: W przeciwieństwie do innych zwierząt gospodarskich, które trwa kilka miesięcy lub lat dojrzewać, ryby dojrzewają w ciągu kilku miesięcy. Surowiec potrzebny do podniesienia kilograma ryb jest mniejsza niż wymagana do podniesienia innych źródeł białka zwierzęcego.

4. Pomoc jest dostępna: Usługi doradztwa rolniczego są dostępne w niektórych obszarach w celu zapewnienia niezbędnej pomocy szkoleniowej / rozrusznika, aby umożliwić mu znać podstawowe rzeczy zrobić, aby jego gospodarstwo dobrze zarządzany.

5. Są nieinwazyjne: Ryby są nieinwazyjne; nie w żaden sposób nie przyczyniają się do niszczenia upraw / roślin wokół nich, w odróżnieniu od kozy, owce, świnie, krowy itp, które niszczą liści.
Artykuł napisany przez: