USG Rzeszów

Kiedy udać się z dzieckiem na fizjoterapię Bardzo wiele z nas nie zdaje sobie sprawy że problemów postawy kręgosłupa, które uaktywniają się już gdy jesteśmy mali. Złe siedzenie, garbienie się przy komputerze za mało sportu. W latach 90 w klasach była tzw. gimnastyka korekcyjna. Dzieci chodziły na nią aby właśnie zmniejszyć urazy, które w dojrzalszym wieku mogą dać o sobie znać. Ja np. miałam płaskostopie. Moja przyjaciółka skrzywienie kręgosłupa -tutaj mogą pojawić się poważne problemy w budowie różnych narządów i zaburzenie ich czynności. Teraz w szkołach nic nie zwraca na to uwagi, a otyłość która jest po prostu duża wśród nastolatków znacznie się do tego przyczynia. Możemy także sami korygować swoje maluchy natomiast je sprawdzać oto kilka nieskomplikowanych ćwiczeń oraz zrobić USG:

Dziecko przebywa w pozycji wyprostowanej: barki na jednej wysokości, wcale nie są one za bardzo wysunięte do przodu łopatki płasko dochodzące do klatki piersiowej – nie odstające dolne kąty łopatek w tej samej linii idealne wcięcia w talii Są to stosunkowo proste obserwacje, a niekiedy mogą one uratować| zdrowie naszych dzieci. Co jeżeli zauważymy już złą postawę u naszego malucha lub nastolatka to polecam USG Rzeszów.

Po pierwsze do specjalisty, który najpewniej zleci naszemu nastolatkowi rehabilitację. Rehabilitacja młodzieży nie jest łatwa i ale musimy znaleźć też odpowiedni ośrodek Niestety u nas czekanie na NFZ toż przeważnie kilkanaście miesięcy w moim przypadku było toż 2 lata jednak może zatem że mieszkam w wielkim mieście. Nie wiem nie szukałam w innych. Udałam się na fizjoterapię prywatną jest ona bardziej kosztowna jednak można było realizować ją od zaraz. Oczywiście rozumie, ze pewne problemy nie wymagają leczenia od razu, a część ćwiczeń możemy zrobić sami w budynku z dzieckiem. Powinniśmy jednak zadać sobie pytanie czy możemy pozwolić sobie czekać np. 6 miesięcy a czy zostać nas na ostatnie aby zapłacić? To wydarzenie i odpowiedź na nie musi zadać sobie każdy z nas indywidualnie. Jeśli już ustalimy się na fizjoterapię czy jakimś fartem zwolniło się miejsce na NFZ lub na USG to co dalej. Musimy ocenić czy dana placów ma odpowiedni personel oraz czy przechodzi on na szkolenia oczywiście sprawdzić koszty jeżeli to prywatna firma. Warto także zapoznać się z opiniami np. w internecie na temat wyselekcjonowanego ośrodka. Opinie postronnych osób będą wysoce znaczące dla nas. Zupełnie nie jest tak| że 20 osób punktuje daną markę źle. Jeżeli tak jest tzn ze jest po prostu zła. Jest to dosyć istotne kryterium przy wyborze ośrodka do rehabilitacji. Jeżeli chodzi o wady postawy u niemowląt możemy wyróżnić plecy okrągłe – głębiona kifoza piersiowa oraz zapadnięta klatką piersiową. Przy tej zmianie musimy nastawić się na ćwiczenie mięśni karku. plecy płaskie – spłaszczenie lub brak krzywizny kręgosłupa tutaj nacisk rehabilitacji powinien składać się na zwiększenie krzywizny kręgosłupa. plecy wklęsłe- pogłębiona lordoza lędźwiowa i wystającym brzuchem. Tutaj koniecznie musimy wzmocnić przede wszystkim mięśnie brzucha, oraz mięśnie w odcinku lędźwiowym warto wykonać USG Rzeszów.

Skolioza- czyli inaczej mówiąc zmiany kręgosłupa. Ta dolegliwość niestety pogarsza się nawet po zatrzymaniu wzrostu dziecka. Jednak najszybciej możemy ją naprawić przed okresem dojrzewania. Doktor czy rehabilitant powinien przy skoliozie zauważyć jak mamy kąt skrzywienia kręgosłupa oraz jej lokalizację. – skolioza lędźwiowa, piersiowa itp. Ważnej jest| także żeby maluchy nauczyły się już od najmniejszych lat przyjmować właściwą postawę w przedszkolu siedzenie po turecku z wyprostowanymi plecami , w liceum siedzenie prosto na krześle. Wady stopy czyli popularne w latach 90 płaskostopie. U mnie 80% klasy je miała Jakie wyróżniamy wady stopy

1.Stopa plaska– jeżeli zmoczymy naszą stopę w kolorach i dobijemy ja na karcie nasza stopa pozostawi na niej ślad w którym nie będzie specjalnego wcięcia. Odbije się ona cała na kartce papieru jak nasza ręka po zmoczeniu w farbie.

2. Stopa wydrążona – więc taka która na kartce po zanurzeniu w farbie zostawi ślad palców i pięty środka naszej nogi właściwie nie będzie.

3. Stopa prawidłowa – to odbicie| na kartce idealnie czyli widoczne wcięcie po wewnętrznej stronie stopy. Jeżeli nasze doświadczenie dziecka wyjdzie negatywnie czyli pojawi się cała stopa lub stopa wydrążona to powinniśmy skonsultować się z doktorem lub fizjoterapeutą aby zacząć działanie. Kiedyś były to terapie i spotkania grupowe około 20 dzieci w grupiea teraz też jeszcze możemy zapisać swoją pociechę na tego modelu fizjoterapię. Ale każde| dziecko jest wyjątkowei nie każde lubi pracować w grupie.

To już kwestia indywidualna co nam odpowiada. Przy rehabilitacji płaskostopia wzmacnia się mięśnie wewnętrzne stopy, dba się o odpowiednie stawienie stopy, rozciąganie mięśni przykurczonych stopy. Niektóre ćwiczenia powinniśmy robić z niemowlęciem w mieszkaniu, gdyż na spotkaniach 2 razy w tygodniu na skutki będziemy czkać za długo a później USG. Jak sprawdzić stopę u macha. Najkorzystniejszym wiekiem jest gdy dziecko już dobrze chodzi lub gdy ma|3-4 jak lata. Wtedy zanika tzw poduszeczka tłuszczowa u dziecka i odcisk na naszej kartce wyjdzie na pewno prawidłowy. Są to tylko 2 najczęściej opisane wady budowy jest ich o dużo więcej Jednak musimy dbać, Ze swoja praca w mieszkaniu z dzieckiem po zajęciach przyniesie szybsze efekty poprawy zdrowia niż tylko czekanie na jedno lub dwa spotkania tygodniowa u lekarze. Nie są toż bardzo poważne zmiany jeżeli zostaną wykryte wcześnie to szybko możemy je zniwelować , oraz nasze dziecko będzie kształtowało się dobrze w dalszych latach i na USG. Co innego jeżeli swoje dziecko ma wadę genetyczna i musi fizjoterapii ciągłej. Doskonale znamy że zwierzęta sprawdzają się doskonale w czasie rehabilitacji manualnej czy ruchowej. Do ostatnich zwierząt należą konie. Co daje nam taka hipoterapia: poprawę napięcia mięśniowego zwiększa koncentracje uwagi zwiększenie możliwości swobodnego przemieszczania się doskonalenie koordynacji ruchowej

Dla kogo USG Rzeszów:

po ukończonej chorobie Heinego-Medina,

po przepuklinie oponowo-rdzeniowej mózgowe porażenie dziecięce,

stwardnienie rozsiane stany

po urazach czaszkowo-mózgowych skoliozy koślawość bioder i kolan,

kręcz karku i inne typu uzależnienia

MPD,

ADHD,

choroby mięśni zespół Downa

Tego typu działania na 100% poprawią zdrowie dziecka, jednak musimy pamiętać żeby wybrać odpowiedni ośrodek jeździecki który świadczy tego typu hipoterapię. Konie powinny być spokojne i ułożone natomiast ich opiekun| i rehabilitant musi przejść odpowiedni kurs. Celem| tego typu terapii jest przywrócenie sprawności ruchowej choremu dziecku, który dzięki byciu ze zwierzętami i wykonywaniu na nim zadań szybciej osiąga oczekiwane efekty. Nie każdy koń się nadaje do pracy z młodzieżą, a zwłaszcza chorymi. A jak pisałam wcześniej sprawdźmy uwagi w sieci lub zasięgnijmy języka u przyjaciół. Powinniśmy mieć również osobiste orzeczenie, które decyduje nasze dziecko do tego tupu ćwiczeń. Jednakże wiele ośrodków proponuje także prywatne hipoterapię. Rehabilitacja maluchów nie jest jednoznaczna, ale jeżeli marzymy więc możemy pokonać przeciwności losu szybciej niż nam się wydaje również robić USG. Dzieci najlepsze wyniki osiągają przez zabawę, więc wiele lekcji wcale nie musi im się wiązać z pracą nad swoja postawą a jak dzień gdzie miło spędzają się czas robiąc różnego typu ćwiczenia. Im mniej maluchy będą przekonane rehabilitacji tym korzystniej dla nich. Nie ma co mówić szczegółów z młodzieżą i tak wiele wie po prostu działać.