Nowe materace rehabilitacyjne do wypoczynku w wielkich sklepach

Znakomity sen to reguła, ale od czego on zależy? Wiele elementów działa na nasz wypoczynek w nocy jednym z nich jest spokojny i przyjemny materac. Pamiętajmy, że w łóżku odpoczywać możemy być około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac powinien nie tylko być odpowiedni, ale gwarantować komfort naszemu ciału W niewielkich wnętrzach ludzie często wymieniają dobry materac np. na sofę, jednak takiego komfortu snu przenigdy nie otrzymamy.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając odpowiednie materace rehabilitacyjne Na pewno na jego twardość to ważny element jaki musimy brać pod uwagę przy kupnie materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tu wyróżnić materace rehabilitacyjne 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko zależy od tegoż jaka jednostka naszego ciała ma być podwyższona w ciągu relaksu. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm większy niż mamy wzrostu. W supermarketach mamy podział na symbole twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Przypuszcza się że dziewczyny cięższa winnym mieć materac twardszy niż kobiety lekkie. Załóżmy, że pani o masie 90 kg powinna wybrać materace rehabilitacyjne średnio twarde czyli H3 pani o masie 50kg i wzroście np. 170 cm powinna wybrać materac średni czyli H2. Wszystko określone jest tu od naszej wielkości i wzrostu. Więc jeżeli nie mamy pewności powinniśmy zapytać w sklepie doradcę, aby odpowiednio dobrał nam materac lub ortopedę żeby kupić materac rehabilitacyjny. Niezmiernie istotna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu czy plecach wtedy ciężar naszego ciała rozkłada się równomiernie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej wygodny. Jeżeli jednak śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tu zdanie jest aby nacisk rozkładać na kręgosłup i jego wzmocnienie w czasie snu. Winnym być antyalergiczne także nie uciskać podczas relaksu na żaden punk, aby przepływ krwi był właściwy. Musi też mieć dobrą wentylację i przepuszczać wilgoć. Odpowiednio przystosowany materac powinien zniwelować przewlekłe boleści kręgosłupa i dać ulgę dla kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zmniejszają ryzyko występowania odleżyn. Doskonały do regeneracji stawów i mięśni po męczącym dniu lub po przebytych stłuczeniach.

Materace rehabilitacyjne polecane zwłaszcza kobietom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i obolałe mięśnie
 • mających siedzący tryb życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w ciągu rehabilitacji

Jakie mamy rodzaje materace rehabilitacyjne

 • Materace piankowe – najprawdopodobniej pod tym względem są najdoskonalszym wyborem, gdyż bardzo łatwo w nich zachować komfort i higienę. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu prościej dostosowują się do naszego kręgosłupa podczas odpoczynku, a kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Innym rodzajem są tzw materace sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| chronią one kręgosłup jedna jeżeli chodzi o komfort na pewno większy będzie przy materacach piankowych, nie wspominając już o czystości, którą w tym przypadku ciężko jest utrzymać. Widać jakże ważny jest wybór dobrego materaca. Często pomijamy ten czynnik , kiedy nabywamy nowe łóżko. Normalny materac powinien też mieć dobroczynne wykonanie

Rodzaje wypełnień w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa wskazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej popularną jest tu termoelastyczna piana , która dopasowuje się do ciała i jest trwała na wilgoć. Ciekawie przedstawia się pianka FloFom , która posiada właściwość chłodzące, jest toż w pewnym typie nowatorskie rozwiązanie, ale dzięki temu uniemożliwia przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy odznacza się przede wszystkim tym, ze zrobiony jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej elastyczny, ale jednocześnie posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| więc model materac idealny dla kobiet o nietypowej wadze, gdyż dopasowuje się idealnie do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim złączone ze sobą, dzięki czemu zachowuje on mocniejszą sprężystość. Jednak w tym modelu jedna sprężyna rzutuje na inną i potrafi dawać efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny rozmieszczone są oddzielnie, każda w osobnej kieszeni. Działają one oddzielnie dlatego poprawiają one komfort snu Niezwykle ważne jest to, że materac nie rusza się pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten model materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Zapewni on bardzo duży komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to ciekawostka na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla kobiet niezdecydowanych. Bardzo atrakcyjnej jakości i zapewniają również duży komfort. Możemy je również stosować kiedy dwie osoby śpią ze sobą na jednym materacu ale mają inną wielkość.
  • Mata kokosowa tutaj środek materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest wytrzymały a dobrze przepuszczalny.

Dobór dobrego materaca jest naprawdę bardzo ważny nie tylko dla naszego zdrowia ale również dla naszego całego dnia. Sami znamy jak niewyspanie może zepsuć nam najszczęśliwszy dzień. Człowiek, który nie mógł się odpocząć jest nadpobudliwy i nic mu się nie układa korzystnie jest więc coś mieć na czym będzie nam się miło i wygodnie spało. Ja też wiem po sobie jak nie mogę drzemać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę wziąć toż idę drzemać w dzień. Lepiej unikać także kupić naprawdę ciekawy materac, na którym będziemy spać jak niemowlak. Właściwa jest też poszewka na materac żeby była przystępna w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w domkach maja ograniczona pojemność, dlatego ja preferuję poszewki na materace rehabilitacyjne, które są rozkładane na 2 części i rozwijane. Wtedy o wiele wygodniej jest nam ją zdezynfekować i założyć. Powszechnie wykorzystywany zabieg, aby pozbyć się roztoczy z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Zostawiamy ją na 30 sekund po tym okresie czyścimy. Jest to bardzo atrakcyjne wyjście dla wszystkich kobiet leniwych, natomiast za to bardzo korzystne.